Yastık ve Yatak Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

Yastık ve Yatak Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

Yastık ve Yatak Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

İc mimarlık ofisi olarak evinizde farklı bir hava yaratmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz yastık kılıfları ile işe başlamanız olacaktır. Standart iki yastığın yanı sıra ekleyeceğiniz bel yastıkları ile de farklı bir hava yaratabilirsiniz. Yastık seçiminde ise ev dekorasyonunu ihmal etmeyin. İki farklı yastık kılıfını kare yastıklarınıza geçirdiğinizde dahi çok farklı bir hava yakalandığına şahit olacaksınız.

Ayrıca iki kare yastığın arkasına daha büyük boyutlarda iki kare yastık daha ekleyerek mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Yatağınızın üst kısmında bulunan yastık sayılarının fazla olması sizi korkutmasın. Standart dışına çıkarak arka kısma baş ve yanak yastıklarını yerleştirerek daha sonra dekoratif bir şekilde ön kısma 3 adet kırlent ekleyebilirsiniz. Basit stiller için ise kare yastık eklemenize gerek yok. Ancak Ankara ic mimarlık olarak sizlere tavsiyemiz bu noktada yastık kılıflarınızı çok renkli seçmeniz olacaktır. Ayrıca birbiri ile uyumlu renk tonları seçtiğinizde gerçekten siz de tasarımınıza hayran kalacaksınız.

Örneğin çarşaf rengini beyaz olarak seçtiyseniz ve yanak yastıklarınız gri ve beyaz renklerden oluşuyorsa, hem onlarla uyum içinde olacak, hem de farklı bir görsel yaratacak olan sarı rengi kullanabilirsiniz. Sarı rengi kullanmanız durumunda sarı, gri ve beyaz uyumunun ne denli mükemmel olduğunu göreceksiniz. Arkaya iki yastık, tam ortalarına da bir yastık yerleştirerek mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Diğer tasarım ise standart yastıklarının yanına farklı şekillerde yastık yerleştirmeniz olacaktır. Silindir, dikdörtgen, kalpli, yıldızlı yastıklar ile şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Sadece yastık kılıfları ile ortamın ne denli farklı bir havaya büründüğünü görebilirsiniz. Yastık kılıfı seçerken ise dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Çukurambar ic mimarlık olarak sizlere pamuk, keten ve ipek kumaşlar tercih etmenizi öneriyoruz.

Dekorasyonun yanı sıra özellikle ipek ve saten kumaşlar saçlarda bulunan elektriği çeker. Sabah uyandığınızda karman çorman saçlarınız olmaz. Aynı zamanda pamuk ve keten kumaşların da hava geçirgen olması terleme probleminin önüne geçer. Zıt renkleri tasarımınızda kullanabileceğiniz gibi ton sür ton yaparak da şık bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.