Sehpanızı Şekillendirmek için 15 Tasarımcı İpucu

Sehpanızı Şekillendirmek için 15 Tasarımcı İpucu

Sehpanızı Şekillendirmek için 15 Tasarımcı İpucu

Oturma odası, salon gibi alanlarda kullanılan sehpalarınızdan sıkıldıysanız onları mevsimsel olarak dekore edebilirsiniz. Yaz aylarına ve kış aylarına özel olarak yapacağınız tasarımlar ile yatak odası ve salonlarınıza farklı bir hava katacak ve sıradanlıktan sıyrılacaksınız. Ankara ic mimarlık firması Move Mimarlık tarafından ilk olarak tavsiye edeceğimiz nokta sehpaların yüksekliklerini değiştirmek olacaktır. Dekoratif nesnelerin yüksekliğini de dikkate alarak sehpanızın ölçeğini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca sehpanıza üçlü objeler yerleştirdiğinizde daha farklı bir görünüm elde edersiniz. Sehpa renkleri de yaratıcı tasarımlarınızın fark edilmesine sebep olacaktır. Kontrast renkler tercih ederek ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Beyaz ya da nört renk bir sehpaya sahipseniz Çukurambar ic mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz bu geçişi koyu renkler ile tamamlamanız olacaktır. Çok yönlü tablolar ile ortama hareket de katabilirsiniz.

Sehpalarda ilk göze çarpan üzerindeki objeler olmaktadır. Sade ve şık bir tasarımla hem evinizin düzenli görünmesini sağlar, hem de kişisel bir alan yaratmış olursunuz. Bu sebeple orta sehpaların tek bir köşesini süsleyerek işe başlayabilirsiniz. Veranda gibi alanlara yerleştirdiğiniz orta sehpalarda doğal havayı bozmamak için yine ahşap ve yeşili kullanarak tasarımı tamamlayabilirsiniz. Pratik ve şık bir tasarım için sehpalarınızın üzerinde tepsi kullanmanız da işe yarayacaktır.

Şekli fark etmeksizin bir tepsi kullanarak ve bu tepsinin içerisine farklı objeler yerleştirerek ortama simetri de katabilirsiniz. Ayrıca ortama eğlence katmak isteyenler vintage tarzında olan aksesuarları tercih edebilir. Sehpanın üzerine masa oyunları yerleştirerek de farklı bir tasarıma imza atabilirsiniz. İc mimarlık ofisi Move Mimarlık olarak sehpalarınızı mevsimlere göre uyarlamanız noktasında da sizlere fikir vermekteyiz.

Sehpaların farklı açıları bulunmaktadır. Bu açıları gözden kaçırmadan, ancak üzerine koyacağınız objelerin nasıl duracağını düşünerek bir yerleştirme yapabilirsiniz. Ayrıca sehpa tasarımında birbirinin devamı olan iki sehpayı da kullanabilirsiniz. Sehpaların kullanım amaçları dekoratifin yanı sıra yiyecek, içecek vb. konmasıdır. Bu sebeple çok fazla karışık tasarımlar yapmaktan kaçının. Aynı zamanda çeşitli figür ve gün kullanarak da ic mimar tarafından harika tasarımlar yapılarak sehpanız 4 mevsime uygun hale getirilecektir.