Sizi Mutlu Bir Ev Sahibi Yapacak Oyun Odası Fikirleri

Sizi Mutlu Bir Ev Sahibi Yapacak Oyun Odası Fikirleri

Sizi Mutlu Bir Ev Sahibi Yapacak Oyun Odası Fikirleri

İster dinlenme ister oyun odası deyin, evinizde böyle bir alan oluşturarak kendinizi evinizde de sosyalleştirebilirsiniz. Yaratıcı oyun odası fikirleri ile ic mimarlık ofisi Move Mimarlık olarak karşınızdayız. Evinizde çok da fazla işlevi olmayan bir odanız varsa, bu odayı farklı şekilde dizayn ederek daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Sizin ve ailenizin ne tür bir alana ihtiyacı olduğunu düşünerek bu odayı dizayn edebilirsiniz.

Aile olarak vakit geçirmek istediğiniz bir alan varsa, bu odaya masa oyunları yerleştirebilirsiniz. Şayet çocuklarınızın bir oyun alanına ihtiyacı varsa bu odayı ona tahsis edebilirsiniz. Sadece yetişkinler tarafından kullanılacak olan oda tasarımları da mevcuttur. Bu oda hem eğlenme hem de dinlenme odası olacağından dolayı temada karışık detaylardan kaçınmak gerekir. Ayrıca odada çarpıcı bir alan yaratmak isterseniz nostaljik ögelere de yer verebilirsiniz.

Şayet evinizde böyle bir odanız yoksa Ankara iç mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz balkon ve veranda gibi alanları oyun odasına çevirmeniz olacaktır. Açık hava hem ruhunuza da iyi gelecektir. Yine kullanmadığınız garajınız varsa bu alanı da oyun odası olarak kullanabilirsiniz. Az yer kaplaması açısından masa üstünde az yer kaplayan oyunlar tercih etmeniz gerekir. Özellikle bu odada oturup dinlenmek için rahat koltuklar tercih edebilirsiniz. Fakat bu ortamda kullanılacak olan mobilyaların sade tasarımlardan oluşması ve çok büyük olmaması gerekir.

İç mimarlık ofisi Move mimarlık olarak sizlere kaliteli vakit geçirebileceğiniz bir ortam yaratmak için varız. Oyun alanları oluşturmak için oyun masaları yerine küçük sehpalar da kullanabilirsiniz. Büyük bir alanınız varsa bilardo masası gibi büyük oyunları da bu alana yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bu odalar için satın alacağınız mobilyaların bir çok amaca hizmet etmesi gerektiğini de gözden kaçırmayın.

Oyun odanızı uzun yıllar kullanmak için dayanıklı kumaşlar tercih etmeniz gerekir. Malzemeden renge kadar tüm detayların istediğiniz şekilde olmasına özen gösterin. Ayrıca oda tasarımında asla gözden kaçırılmaması gereken detay, ihtiyaçlarınızdır. İhtiyaçlarınızı belirleyerek küçük bir alanı bile eğlenceli bir oyun salonuna dönüştürebilirsiniz.