Minik Dairenizde Minimalizmi Kucaklamak

Minik Dairenizde Minimalizmi Kucaklamak

Minik Dairenizde Minimalizmi Kucaklamak

Minimalist bir alan yaratmak için Ankara ic mimarlık firması Move mimarlık olarak sizlere birkaç tavsiye hazırladık. Böyle bir alan yaratmak için öncelikli olan şey aydınlatmalardır. Aydınlatma armatürlerinizi değiştirerek farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bütçe durumunuzu da göz önünde bulundurarak değişik figürlerden bu armatürleri tercih edebilirsiniz. Diğer önemli nokta ise evinizin çeşitli alanlarında objelere yer vermeniz olacaktır.

Mekanı kaotik hale getirecek objeler kullanın. Bunun için masa, konsol, raf gibi depolama alanları işinizi görecektir. Masanın üzerine kitaplar, mumlar, vazolar yerleştirebileceğiniz gibi, konsollara ayna koyabilir, aynı zamanda rafların üzerine küçük objeler yerleştirebilirsiniz. Evinizde olmazsa olmazınız ise simetri olacaktır. Küçük alanlarda simetrinin kullanılması minimalizm için harika bir yöntemdir.

Düzen duygusu ile birlikte harika bir alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca düzenli bir görünüm için mutfak tezgahları çok önemlidir. Tezgahların üzerine herhangi bir şey konulmaması, dağınık görüntüyü engelleyecektir. Bu sebeple derli toplu bir görünüm için asla tezgahların üzerine gereksiz malzemeler koymayın ve farklı depolama alanları yaratmaya çalışın. Ankara ic mimarlık olarak sizlere tavsiyemiz istiflemek için eni dar ancak boyu uzun dolaplarınız kullanmanız olacaktır.

Küçük alanlara farklı bir hava katmak için kullanılacak olan yollardan bir diğeri de ortama uygun olarak bitkilerin dekoratif amaçla kullanılmasıdır. Örneğin iki pencere arasına, tv ünitesinin yan kısmına, konsolun yanına vb. koyabilirsiniz. Ayrıca duvarların hareketlendirilmesi gerektiğini de gözden kaçırmayın. Çayyolu ic mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz evinizin ev küçük alanlarını genişletmek için duvarlarınızı adeta bir galeriye dönüştürmeniz olacaktır.

Sepetler, kül tablası, seramik yapılar, vazolar, çiçekler vb. objeler ile de ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca komodinleri yaratıcı olarak tercih ederek de ortama farklı bir hava katabilirsiniz. İc mimarlık ofisi olarak sizlere tavsiyemiz mükemmel bir kütük parçası bulmanız ve bunun üstünü şekillendirerek komodin olarak kullanmanızdır. Üzerine de farklı nesneler ve kitaplar yerleştirerek farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Move Mimarlık olarak minimalist tercihleriniz noktasında da sizlere destek olabiliriz. Evinizin her noktasında mükemmel bir görünüme sahip olmak için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.